E-POSTA | +90 324 325 9933 | العربية

RESPONSİVE WEB TASARIM

Responsive web tasarım hakkında...

RESPONSİVE WEB TASARIM

Responsive tasarım duyarlı ve uyumlu tasarım anlamına gelmektedir. Açıkça anlaşıldığı üzere, ziyaretçilerin siteye giriş için kullandığı her türlü cihaz ile düzgün görüntülenebilen bir tasarım çeşididir. Yeni sayılabilecek bu tasarım 2010 yılında geliştirilmeye başlandı. Son yıllarda ülkemizde de popülerleşti.

Responsive tasarım web sitenin tablet, telefon ve bilgisayarlar için özel olarak tasarlanmış versiyonlarını içerir. Bu tasarımda site içeriğindeki metinler, görseller ve diğer tüm elementler her bir cihaz ekranına uygun hale getirilmektedir. Responsive tasarımlarda web sitenin masaüstü sürümünde olduğu gibi mobil cihazlarda da her şey yerli yerindedir.

Bir web sitesini Responsive olarak tasarlamak isterseniz CSS kullanmanız gerekir. Web siteleri, CSS’in esnek yapısı sayesinde birçok cihazla uyumlu hale gelebilmektedir. Bunun için cihazların çözünürlüklerini bilmek elzemdir. Aşağıda cihaz çözünürlüklerini görebilirsiniz:Mersin Responsive Web Tasarım

Eğer bir kullanıcı siteyi mobil cihazından ziyaret etmek isterse ve sitenin tasarımı Responsive olarak ayarlanmadıysa ziyaretçinin sitede aradığını bulabilmesi ve sitedeki ziyaretini uzun bir süre tutması mümkün değildir. Bu yüzden kurumsal bir web tasarım firmasından Responsive tasarım ile bilgi almanız, mümkünse Responsive tasarımı yaptırmanız gerekmektedir.

Başta Google olmak üzere arama motorları Responsive tasarımı olabildiğine desteklemektedir. Arama motoru optimizasyonu, “m.site.com” gibi bir subdomain altında mobil tasarımın bulunmasındansa tek bir domainde sitenin mobil uyumlu tasarımının bulunmasını uygun görüyor. Bunu nasıl yapacağınız konusunda fikriniz yoksa veya yardıma ihtiyaç duyuyorsanız ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER YAZILAR

11/08/2016 : Editor