E-POSTA | +90 324 327 8369 | العربية

MERSİN WEB TASARIM FİRMALARI

mersin web ajansı - web sitesi yapımı - dijital ajans

MERSİN WEB TASARIM AJANSI

Mersin merkezli bir web tasarım firması (web design agency)  olunca insanların kafasında sadece kendi şehrine hizmet veren bir kurum algısı oluşuyor. Ulusal veya tekliflerinde önce bunu aşmak gerekiyor. Türkiye’de hala İstanbul merkez, Anadolu taşradır anlayışı olduğu için ikinci plana itilebiliyorduk. İletişimin olabildiğince kolaylaştığı günümüzde artık bu sorun ortadan kalkmış görünüyor.

Oysa EFORWEB on beş yılı aşan internet hizmetleri (web tasarımı, alan adı, barındırma, web uygulamaları, internet reklamcılığı, kurumsal çözümler vb.) sektöründe birçok yerli ve yabancı firmaya dünya ölçeğinde hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir. İşimizin gereği mekan olgusunun hizmetimize fazla etkisi yoktur. Her zaman internete bağlı her yerden hizmet verebilir durumdayız. Özellikle yeni teknolojilerle birlikte telefonlarımız bile İnternete bağlı küçük bilgisayarlar haline geldi. Bu sayede dağ zirvelerinden deniz ortalarına kadar her yerden artık iş yapabiliyoruz.

Web sitesi tasarımı bizim işimizi ifade edemiyor!

İnternete yabancı müşterilerimizle diyaloglarımızda işimizle ilgili genellikle “web tasarımı, internet sitesi tasarımı, webci, internetçi” gibi yetersiz tanımlamalara şahit olmaktayız. Bu tanımlamalar elbette bizi tam olarak ifade edemiyor.İşimizin internet hizmetleri olduğunu ifade ediyoruz ve hatta ünvanımızda da yazıyor. Türkiye’de bizi anlatan ifadenin bu olduğunu düşünüyoruz. Sektörümüzdeki firmaların da ciddiyetsizlikten kaynaklı ek iş anlamında çalıştıklarından “web tasarım, web tasarımcı” olarak kendilerini – işlerini ifade etmeleri bu durumu daha da kötüleştiriyor. Zamanla “İnternet Hizmetleri – Çözümleri” kavramı tam olarak yerine oturacak ve amatörler piyasadan silinip gidecek.

Bundan 15 yıl önce Mersin’de hızlı internet yokken ve internete bağlı insan sayısı çok azken bile biz yurtdışı da dahil bir çok müşteriye hizmet veriyorduk. Şimdi internet kullanıcı sayısı arttı ve işin önemi daha çok anlaşıldı. Verdiğimiz hizmet çeşitliliği de gelişmeyle paralel arttı. Piyasadan da talep artmaya başladı. Bu gelişmelere paralel sektörde çalışan sayısının da artması beklenirken tam tersi olmakta. Çalışan eleman bulamıyorken, yetiştirecek eleman da bulamıyoruz. Gençlere göre öğrenmesi zor geliyor.

Piyasaya her gün yeni firmalar giriyor ama ömürleri genellikle altı ay ile bir yıl arasında değişiyor. Büyük heveslerle giriyorlar ve teknik detaylar içinde amatörce boğulup gidiyorlar. Mağdur ettikleri müşterileri kurtarmak da bize düşüyor.

 

Web Tasarım Mersin

Web Tabanlı Çözümler

 

NOT: Web teknolojileri ve dijital çözümlerle ilgili bu yazıyı altı yıl önce yazmışız. O günden bu yana çok şey değişti elbette. Müşterilerimiz ve internet kullanıcıları artık daha bilinçli durumda. Ne istediğini bilen ve profesyonel kurumsal hizmet sağlayıcılarıyla çalışmak isteyenler artıyor. Biz de kendimizi daha çok geliştiriyor ve dünyada verilen hizmetleri Mersin başta olmak üzere Türkiye geneli ve yurtdışındaki müşterilerimize sunuyoruz.

Sözün Özü

Nihayetinde sadece Mersin’e değil, bütün yeryüzüne hizmet verebilecek durumdayız. İşimiz de sadece web tasarımı değil, internet hizmetleridir…

DİĞER YAZILAR

10/11/2014 : Yasin