E-POSTA | +90 324 325 9933 | العربية

MERSİN WEB TASARIM FİRMALARI

mersin web ajansı - web sitesi yapımı - dijital ajans

MERSİN WEB TASARIM AJANSI

Mersin merkezli bir web tasarım firması (web design agency)  olunca insanların kafasında sadece kendi şehrine hizmet veren bir kurum algısı oluşuyor. Ulusal veya tekliflerinde önce bunu aşmak gerekiyor. Türkiye’de hala İstanbul merkez, Anadolu taşradır anlayışı olduğu için ikinci plana itilebiliyorduk. İletişimin olabildiğince kolaylaştığı günümüzde artık bu sorun ortadan kalkmış görünüyor.

Oysa EFORWEB on beş yılı aşan internet hizmetleri (web tasarımı, alan adı, barındırma, web uygulamaları, internet reklamcılığı, kurumsal çözümler vb.) sektöründe birçok yerli ve yabancı firmaya dünya ölçeğinde hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir. İşimizin gereği mekan olgusunun hizmetimize fazla etkisi yoktur. Her zaman internete bağlı her yerden hizmet verebilir durumdayız. Özellikle yeni teknolojilerle birlikte telefonlarımız bile İnternete bağlı küçük bilgisayarlar haline geldi. Bu sayede dağ zirvelerinden deniz ortalarına kadar her yerden artık iş yapabiliyoruz.

Web sitesi tasarımı bizim işimizi ifade edemiyor!

İnternete yabancı müşterilerimizle diyaloglarımızda işimizle ilgili genellikle “web tasarımı, internet sitesi tasarımı, webci, internetçi” gibi yetersiz tanımlamalara şahit olmaktayız. Bu tanımlamalar elbette bizi tam olarak ifade edemiyor.İşimizin internet hizmetleri olduğunu ifade ediyoruz ve hatta ünvanımızda da yazıyor. Türkiye’de bizi anlatan ifadenin bu olduğunu düşünüyoruz. Sektörümüzdeki firmaların da ciddiyetsizlikten kaynaklı ek iş anlamında çalıştıklarından “web tasarım, web tasarımcı” olarak kendilerini – işlerini ifade etmeleri bu durumu daha da kötüleştiriyor. Zamanla “İnternet Hizmetleri – Çözümleri” kavramı tam olarak yerine oturacak ve amatörler piyasadan silinip gidecek.

Bundan 20 yıl önce Mersin’de hızlı internet yokken ve internete bağlı insan sayısı çok azken bile biz yurtdışı da dahil bir çok müşteriye hizmet veriyorduk. Şimdi internet kullanıcı sayısı arttı ve işin önemi daha çok anlaşıldı. Verdiğimiz hizmet çeşitliliği de gelişmeyle paralel arttı. Piyasadan da talep artmaya başladı. Bu gelişmelere paralel sektörde çalışan sayısının da artması beklenirken tam tersi olmakta. Çalışan eleman bulamıyorken, yetiştirecek eleman da bulamıyoruz. Gençlere göre öğrenmesi zor geliyor.

Piyasaya her gün yeni firmalar giriyor ama ömürleri genellikle altı ay ile bir yıl arasında değişiyor. Büyük heveslerle giriyorlar ve teknik detaylar içinde amatörce boğulup gidiyorlar. Mağdur ettikleri müşterileri kurtarmak da bize düşüyor.

Web Tasarım Mersin
Web Tabanlı Çözümler

Web Sitesi ne kadar sürede yapılabilir?

Web sitesi yapım süresi, birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir. Öncelikle web sitesinin karmaşıklığı ve tasarımı, kullanılacak teknolojiler ve içerik miktarı gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Bununla birlikte, tipik olarak bir web sitesi tasarımı ve geliştirilmesi süreci 1-3 ay arasında sürer.

Bu süre, web sitesi tasarım ajansının kapasitesine, müşterinin özel taleplerine, iş yüküne ve projenin özelliklerine göre değişebilir. Örneğin, daha karmaşık web siteleri, özelleştirilmiş işlevler veya daha büyük içerik hacimleri gerektirdiği için daha uzun bir süre alabilir.

Web sitesi yapım süresi konusunda net bir zaman vermek mümkün olmayabilir, ancak web tasarım ajansı, müşteri ile yakın iletişim halinde çalışarak proje sürecinin tamamlanma zaman çizelgesini oluşturabilir ve müşteriye proje ilerlemesi hakkında düzenli olarak bilgi verebilir.

Web sitesi tasarımı için ne kadar bütçe lazım olur?

Web sitesi tasarımı için bütçeniz, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak değişebilir. Basit bir web sitesi tasarımı ve geliştirilmesi genellikle daha az maliyetlidir, ancak daha karmaşık bir web sitesi, özelleştirilmiş işlevler ve daha fazla içerik barındırdığı için daha fazla maliyetli olabilir.

Web sitesi tasarımı için bütçenizi belirlerken dikkate almanız gereken faktörler şunlardır:

  • Web sitesinin karmaşıklığı
  • Tasarımın özelleştirilmesi gerekiyor mu?
  • İçerik oluşturma hizmetleri gerekiyor mu?
  • SEO (arama motoru optimizasyonu) dahil olacak mı?
  • Barındırma ve alan adı maliyetleri

Genel olarak, web sitesi tasarımı ve geliştirilmesi için 1000-5000 TL arasında bir bütçe ayırmak mantıklı olabilir. Ancak, daha karmaşık bir web sitesi istiyorsanız veya özel işlevler eklemek isterseniz bu fiyat artabilir.

Web tasarım ajansları genellikle müşterilerine proje başına sabit fiyat veya saatlik ücret gibi farklı ödeme modelleri sunarlar. Ödeme yapmadan önce, web tasarım ajansıyla detaylı bir şekilde görüşerek bütçeniz dahilinde hangi hizmetleri alabileceğinizi öğrenmeniz önerilir.


NOT: Web teknolojileri ve dijital çözümlerle ilgili bu yazıyı yaklaşık 10 yıl önce yazmışız. O günden bu yana çok şey değişti elbette. Müşterilerimiz ve internet kullanıcıları artık daha bilinçli durumda. Ne istediğini bilen ve profesyonel kurumsal hizmet sağlayıcılarıyla çalışmak isteyenler artıyor. Biz de kendimizi daha çok geliştiriyor ve dünyada verilen hizmetleri Mersin başta olmak üzere Türkiye geneli ve yurtdışındaki müşterilerimize sunuyoruz.

Sözün Özü

Nihayetinde sadece Mersin’e değil, bütün yeryüzüne hizmet verebilecek durumdayız. İşimiz de sadece web tasarımı değil, internet hizmetleridir…

DİĞER YAZILAR

10/11/2014 : Yasin