E-POSTA | +90 324 325 9933 | العربية

1 DAKİKADA GOOGLE

60 saniyede Google'da neler oluyor...

GOOGLE’DA 1 DAKİKADA NE OLUR?

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan arama motoru olan Google’da 1 dakika içinde neler olduğuna hiç düşündünüz mü? Online indirim kupon sitesi bu konuyla ilgili bir çalışmanın sonuçlarını geçen hafta dünyayla paylaştı. İnternet yaşantımız için önemi yadsınamaz olan Google evreninde neler olduğuna kısaca değinelim istedik.

Bu yılın Nisan ayında sunucularının 5 dakika durması sebebiyle internet trafiğinin %40 düşmesine sebebiyet veren Google için hazırlanan infografik yalnızca arama sonuçlarıyla değil aynı zamanda kazandığı paradan kadar rakamlarla büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

60 saniye içerisinde 2,4 milyon arama sorgusunun yapıldığı, dakikada 123.109$ para kazanan internet şirketinin AR-GE bütçesi ise yine dakikada 16 bin 404$. Android mobil uygulama mağazası Google Play Store’dan kazancı da dakikada 2.283$.

Gelirlerini büyük oranda online reklamlardan elde eden Google’ın 1 dakikada yaptığı reklam gösterim sayısıysa 20 milyonun üzerine çıkmış durumda. Online reklam alanında yarattığı büyüklüğü anlayabilmek için 1 dakikada Adwords reklamlarıyla ilgili müşteri hizmetlerini arayan kişi sayısının 694 olduğunu söylersek konu daha iyi anlaşılacaktır.

Aşağıda paylaştığımız infografik anlatmak istedidiklerimizi daha net bir şekilde gözler önüne seriyor.

 

Google'da 1 dakikada olanlar

Google da 1 dakikada neler oluyor?

DİĞER YAZILAR

18/08/2014 : Yasin