E-POSTA | +90 324 325 9933 | العربية

SEO Uyumlu Blog Yazıları Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Blog Yazıları

SEO Uyumlu Blog Yazıları Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu blog yazıları

Dijital pazarlama işiyle meşgul olan birisi olarak içerik pazarlama konusunda çalışma yaptıysanız içeriğinizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasının ne kadar zor bir durum olduğu hususunda aynı fikirde olacağımız kanısındayım.

Sadece 500 – 600 kelimelik içeriklerle Google da bir yerlere varabilmeniz artık pek mümkün değil.  Laf kalabalığı yapmadan mükemmel içerikler geliştirerek kalıcı bir marka oluşturmak ve SEO (Search Engine Optimizasyon) u arttıracak bir blog yazısı yazma konusunda kararlı iseniz işte yapmanız gerekenler!

1.Uygulanabilir Öneriler Sunun ve Adım Adım Talimatları Ekleyin:

Yalnızca yüksek düzeyde tavsiyede bulunan bölümlerin aksine hedef kitleniz için inanılmaz pratik öneriler sunan bir blog yazısı oluşturmanız insanların sayfanızı keşfedeceği ve orada daha fazla zaman geçirmesini sağlayacağı anlamına gelir.

Müşterilerinizin karşılaştıkları önemli sorunlar nelerdir? Hangi yeni araç veya parametreleri kullanmayı tercih ediyorlar? Kendi işinize uyguladığınız yöntemler, kavramlar ve taktikler var mı? Neden bunları müşterilerinizle paylaşmalısınız?

Yazmak istediğiniz konuyla ilgili makalelerin zaten  yazıldığını mı fark ettiniz. Vazmı geçmelisiniz? Elbette hayır!

Öne çıkmak için, başka yerde belirtilmeyen yeni ipuçları vermek yada hiç kimsenin paylaşmadığı orijinal durum incelemeleri paylaşmak bu sorunun kesin çözümüdür.

2.Birçok  Fikri Hızlı Bir Şekilde Tanıtmak için Listeleri kullanın :

Müşterileriniz meşgul profesyonel bir kitleden oluşmaktadır. Makalenizi okuyanların uygulayabileceği,  eyleme geçirilebilir fikirlerin bir listesini içeren makale yazmak, birisinin ilgisini sürdürebilmenin, insanlara fikirlerini hayata geçirebilmeleri ve onlara rehberlik etmeniz için doğru bir yoldur. İnsanlar listeleri hızla gözden geçirebilir ve ilgilerini çeken bölümlere odaklanabilir.

3.Önceden Oluşturulmuş İçeriklerden En İyi Kaynakları Seçerek Yayın Oluşturun:

Hersefederinde orijinal bir makale oluşturmak zaman ve zahmet isteyen bir iş olduğu için sizin veya başkaları tarafından oluşturulan en sevdiğiniz kaynakları bir araya getiren yayınlar oluşturabilirsiniz. Peki bu size ne gibi yararlar sağlar?

Toplama bir yazı yazmak, bir konunun bilgi derinliğini  genişletmenize, alanınızdaki uzmanları ve düşünce liderlerini tanımanıza yardımcı olurken çokça paylaşılan bir blog yazısı oluşturmanın iyi bir yolu olabilir. Ayrıca, yazınızda başkalarına atıfta bulunmak ve onları makale ile ilgili bilgilendirmek, bu içerik yaratıcıları makalenizi kitleleriyle paylaşmaya yönlendirecek ve web sitenize yeni ziyaretçiler getirecektir.

4. Araç veya Yazılım İncelemeleri:

Ziyaretçilerinizin zamandan tasarruf etmesine ve günlük yaşamlarında verimlilik kazanmalarına yardımcı olan araçları inceleyip bunları kullanarak tanıtın. Bu araçlardan söz ederek bu markalara makalenizde yer vermeniz bu markaların makaleyi kitleleriyle paylaşmasına sebep olacaktır.

5.İnfografikler:

İnfografikler işleri kolaylaştıran önemli istatistikleri paylaşmak veya belirli bir konuyla ilgili adım adım rehberlik etmek istediğinizde çok faydalı olabilmektedirler. İnfografikler, günümüzde Web de en çok paylaşılan ve sevilen içeriklerden biri haline gelmiştir.

6.Yeni Bir Kavram veya Eğilimi Tanımlayın:

Kendi alanınızda yeni bir kavram tanımladığınızda hedef kitlenizin bunu benimsemesini sağlayabilirseniz kendinizi bir düşünce lideri konumuna getirirsiniz. Bir düşünün; “selfy” i ilk siz tanımladınız!

Başlangıç olarak bu bilgiler ışığında yazacağınız blog yazılarınızın zamanla sitenizin organik aramalarda üstlere doğru tırmanışa geçmesine nasıl katkı sağlayacağını göreceksiniz. Katkılarınız yada yardım talepleriniz için EFORWEB olarak bizimle daima iletişime geçebileceğinizi unutmayın.

DİĞER YAZILAR

01/02/2018 : Web Tasarım