E-POSTA | +90 324 325 9933 | العربية

Web Sitenizi Nasıl Yenilemelisiniz?

SEO Dostu Olarak Web Sitesini Yenileme

Web Sitenizi Yeniden Tasarlatırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Mersin Web Tasarım
Eski ve kullanışsız web sitenizi en yeni tasarım ve kodlama teknikleriyle güncel ve etkileşimli en önemlisi de SEO dostu olarak dizayn etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Mersin Seo ve Mersin Web Tasarım firması EFORWEB olarak sizlere bu işlemlerin nasıl olması gerektiğinden bahsedelim.

Öncelikle “SEO Dostu Tasarım” demiştik, peki nedir bu SEO dostu web tasarımı? SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO dostu web sitesi ise, Google başta olmak üzere arama motorlarında ilk sayfada ve üst sıralarda çıkabilecek alt yapıya sahip web sitesi anlamına gelmektedir.

Web Sitesi Yenilemede Hazırlık

Her tasarımda olduğu gibi web tasarımda da ilk adım hazırlık yani planlama ve araştırma kısmıdır. Müşterinizin yer aldığı sektör hakkında, geniş bir sektörel araştırma yaparak sektör hakkındaki bilgileri taramalı ve bu alan hakkında bilgi sahibi olarak araştırma kısmının ilk adımını atmalısınız. Müşteri şirketin geçmişini, marka değerini, hedeflerini ve buna benzer pek çok bilgiyi edinerek yola devam    etmelisiniz çünkü hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir şirket için yapacağınız tasarım, başarılı bir tasarım olamaz Üzerinde çalışılan projenin tüm detaylarını bilmeli ve bu detaylar doğrultusunda hareket ederek; kullanıcı dostu, etkileşimli, fonksiyonel ve aynı zamanda da SEO dostu bir tasarım ortaya çıkararak web sitesinin yeniden tasarımı için en mükemmel çözüme ulaşmış olursunuz.

Web Sitesi Yenilemede Site İçi SEO

Web sitesinin tasarımını yenilerken “SEO Dostu” olması gerektiğini üstüne basa basa tekrar etmiştik. SEO çalışmalarımızın verimliliğini arttırabilmek için aynı düzeyde site içi SEO çalışmalarınıda gerçekleştirilirse daha verimli bir SEO çalışması yapılmış dolayısıyla SEO Dostu bir web sitesi elde edilmiş olur. Site içi SEO çalışmaları web sitesinin tasarımı ve yazılımsal tabanı başta olmak üzere web sitesine dair tüm alanları kapsamaktadır, ancak en önemli kısım SEO uyumlu özgün içeriklerdir.

Site içi SEO, web sitesinin tasarımını yenilerken çok önemli bir aşama olduğundan bu çalışmalar sektöre ve müşteri kitlesine hakim profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Sektör ve müşteri kitlesine hakim olabilmek için de planlama aşamasında çok iyi bir hazırlık gerekir.

Yenilenen Web Sitenizin Müşterilere Tanıtımı

İnsanları web sitenize çekebilmek ve yeni müşteriler kazanabilmek için yalnızca site içi SEO çalışmaları en mükemmele ulaşabilmek için yeterli değildir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarını tam anlamıyla (hem iç hem dış SEO) yapmak gerekmektedir. Ayrıca SEO çalışmalarının yanı sıra, arama motoru reklamları, sosyal medya pazarlama çalışmaları, e-posta pazarlama çalışmaları, dijital pazarlama vb. çalışmalar ile web sitenizi tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulabilir ve en mükemmele ulaşmış olursunuz.

DİĞER YAZILAR

21/09/2016 : Editor